Panasonic Genuine Power Cutter Siding Blade 135mm 36 Teeth EZ9PS13B
Product Description
Main unit products compatible with this consumable/accessory
EZ45A2LJ2F-H/EZ45A2LJ2G-H/EZ45A2PN2G-H/EZ45A2LS2F-H/EZ45A2LS2G-H/EZ45A2XM-H/EZ45A2XW-H
Product Specification
Number of Blades: 36
Max. Speed: 6000 revolutions/min
Color: Silver
Material: Iron, Alloy Steel
Type: Siding Blade
Outer Diameter: 135 mm
Blade Thickness: 1.3 mm
Hole Diameter: 20 mm
Max. Working Speed: 6000 rpm
Cutting Capacity (Steel): φ135 mm
Weight: 1.3 kg
Usage
Set Contents/Accessories
The package includes one replacement blade for the EZ45A2 Power Cutter.
Notes
Product Description
Product Specification
Number of Blades: 36
Color: Silver
Material: Iron, Alloy Steel
Type: Siding Blade
Outer Diameter: 135 mm
Blade Thickness: 1.3 mm
Hole Diameter: 20 mm
Max. Working Speed: 6000 rpm