3000N-200BG
Actual size:202mm
Weight: 270
Cutting capacity (copper wire):φ4.0mm
Cutting capacity(iron wire):φ3.4mm
Cutting capacity (piano wire): φ1.6mm
3000N-225BG
Actual size: 232mm
Weight: 340
Cutting capacity(iron wire):φ3.6mm
Cutting capacity (piano wire):φ2.0mm
Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
Select サイズ
Fujiya Eccentric Power Pliers (black-gold with shackle) 200mm 225m
Product image 1
Product image 2
Product image 3
Product image 4
Product image 5
Product image 6
Description
Applications/Features
Eccentric leverage function enables lighter cutting than conventional products.
A shackle is attached to the grip section for attaching an anti-drop cord.
Caution
3000N-200BG
Actual size:202mm
Weight: 270
3000N-225BG
Actual size: 232mm
Weight: 340