Fujiya KUROKIN Light short monkey wrench black-gold with grip FLS-28/32/43/53
Tough, gentle, amazing guy!
Applications.
Lightweight and thin type, ideal for turning bolts of various sizes in tight spaces.
Features
Unique shape to prevent damage to bolt and nut corners.
Easy to use even in tight spaces because it does not protrude too much.
Easy to use even in cramped places.
Cautions
Do not use it for any purpose other than its original purpose.
Do not use the machine beyond its capacity.
When working, be sure to check the safety of your surroundings before use.
FLS-28-BG
Maximum aperture: 28mm
Material Polyvinyl chloride
Number of product packages 1
Head style Open-ended
Mode of Operation Manual
FLS-32-BG
Maximum aperture: 32mm
Material Polyvinyl chloride
Number of product packages 1
Head style Open-ended
Mode of Operation Manual
FLS-43-BG
Maximum aperture: 43mm
FLS-53-BG
Maximum aperture: 53mm
Product weight 14.04 oz.
Head Style Open End
Select サイズ
-70%