Tsunoda Power Hard-Wire Offset Nippers for Electrical Work 200mm PKN-200TG
Product Description
Overall length: 214 mm; Weight: 294 g. Cutting capacity: soft copper wire up to 5.0 mm diameter; soft iron wire up to 3.2 mm; stainless steel wire up to 1.6 mm; piano wire up to 1.2 mm; IV cable up to 22 sq mm.
Product image 1
Product image 2
Product image 3
Product image 4
Product image 5
Product image 6
Product image 7
Product image 8
Product image 9
Product image 10
Product image 11
Product image 12
Product image 13
Description
Product Description