Zojirushi electric hot water kettle AC220-230V CD-JST30 Made in Japan
Product Description
  • Visible Water Temperature
    "Digital LCD"
    (Easily monitor boiling temperature, keep-warm temperature, and settings at a glance.)
  • Energy-Saving Timer for Unused Hours
    "5-Step Energy-Saving Timer" (6 / 7 / 8 / 9 / 10 hours)
  • 3-Level Keep Warm Temperature Settings
    (98°C / 90°C / 60°C)
  • Chlorine Removal Boiling
    (Reduces chlorine and odors by extended boiling.)
This product is designed for overseas use and is not compatible with electrical systems in Japan. It operates on a voltage range of 220V to 230V, making it suitable for use in many countries outside of Japan. With a capacity of 3 liters, it is ideal for various applications. International shipping is available, allowing you to receive this product no matter where you are located.
Product Specification
- Voltage: 220V~230V
- Capacity: 3 liters
- Usage: Overseas only
- International shipping: Available
-70%
Product Description
  • Visible Water Temperature
    "Digital LCD"
    (98°C / 90°C / 60°C)
  • Chlorine Removal Boiling
Product Specification
- Voltage: 220V~230V
- Capacity: 3 liters
- Usage: Overseas only
You may also like
-70%
Thumbnail 1Thumbnail 2
Vitantonio WAFFLE HOT SANDWICH BAKER Irons Black VWH-200-K (Included 2 Plates)
-70%
Thumbnail 1Thumbnail 2
Seiko Pokémon Pikachu Alarm Clock Talking Alarm JF384A
-70%
Sharp IG-MX15 Plasmacluster Ion Generator For Cars, Cup Holder Type
-70%