YAMAZEN Curium Multi-Record Player with Remote Control MRP-M100CR(DB) 100V
Product Description
Product Specifications
- **Main Unit Dimensions**: 44.5 cm (W) x 33.5 cm (D) x 23.5 cm (H) - **Main Unit Weight**: 6.8 kg - **Power Supply**: AC100V (50/60Hz) 0.2A - **Maximum Speaker Output**: 2.5W x 2 - **Power Consumption**: 21W - **Power Cord Length**: 1.5m - **FM Antenna Cable Length**: 2m - **Remote Control Batteries**: AAA batteries x 2 (sold separately)
Input/Output Terminals
- AUX Input: 3.5mm stereo mini jack - LINE Output: RCA - Headphone Output: 3.5mm stereo mini jack
Radio Reception
- FM Frequency: 76MHz-95MHz - AM Frequency: 522KHz-1629KHz
Playback Features
Accessories
- Remote Control - EP Adapter - 1 Replacement Record Needle - User's Manual
Warranty
- Warranty Period: 1 year from the date of purchase
Product image 1
Product image 2
Product image 3
Product image 4
Product image 5
Product image 6
Product image 7
Description
Product Description
Product Specifications
Input/Output Terminals
Radio Reception
Playback Features
Accessories
Warranty
You may also like
Thumbnail 1
SONY MDR-CD900ST Sealed Studio Monitor Headphones
Thumbnail 1Thumbnail 2
Google Chromecast with Google TV GA01919-JP
-70%
Thumbnail 1Thumbnail 2
JBL Flip 6 - Portable Bluetooth Speaker, powerful sound and deep bass
-70%
Creative Sound BlasterX G6 Portable High-Resolution Audio SBX-G6 USB DAC
Sony Portable Radio ICF-B09 : FM/AM/Wide FM, Hand crank rechargeable
-70%
Thumbnail 1
SONY MDR-EX800ST Headphones Inner Ear Type
AKG Pro Audio C214 Professional Large-Diaphragm Condenser Microphone
-70%
YAMAHA MG06 6-Input Compact Stereo Mixer
-70%
Audio-Technica Wireless Headphone Amplifier AT-PHA55BT
-70%
Audio-Technica HDC213A/1.2 3.5mm Deatchable Audiophile Headphone Cable
-70%
AKG Pro Audio K712 PRO Over-Ear Open-Back
-70%