Kaedear Bike LED Fog Lamp Dual 30W 6000K White 6000 Lumens KDR-K10-W30
Product Description
Product Specification
- Brightness: 6000 lumens
- Color Temperature: White 6000K (high beam), Yellow 3000K (low beam)
- Input Voltage: 12-15V
- Power Output: 30W per side (60W total for both sides)
- Material: CNC aluminum alloy body, hard glass projector lens
- Mounting Bar Diameter Compatibility: 32mm, 28.6mm, 25.4mm, 22mm
- Angle Adjustment: 360-degree adjustment in pitch, yaw, and roll directions
- Mounting Bracket: Four connection screw holes for flexible installation
- Waterproof Rating: IP67
Usage
Included Items
- 2 projector lights
- Remote control
- Control board
- 2 bar mounts (32mm)
- Attachments for 22mm, 25.4mm, and 28.6mm bars
- 2 projector brackets
- 2 connect rods
- Bolts (M5×18 for rods, M5×10 for projectors, M2×6 for remote base)
- Spring washer M5, anti-rotation M5
- 3 types of remote mounts
- Remote base mount
- Hex wrenches (4mm/1.5mm)
- Thread lock
- Cable ties
- Double-sided tape
- Remote control band
- User manual
- Optional (sold separately): Fork clamp bar, fender clamp bar
-70%
Product image 1
Product image 2
Product image 3
Product image 4
Product image 5
Product image 6
Product image 7
Description
Product Description
Product Specification
- Brightness: 6000 lumens
- Input Voltage: 12-15V
- Waterproof Rating: IP67
Usage
Included Items
- 2 projector lights
- Remote control
- Control board
- 2 bar mounts (32mm)
- 2 projector brackets
- 2 connect rods
- 3 types of remote mounts
- Remote base mount
- Hex wrenches (4mm/1.5mm)