Bioprogramming Hair dryer REPRONIZER 107D Plus AC100-240V
Product Description
Key Features
  • Enhanced Bio-Programming technology
  • Redesigned, modern body
  • Automatic voltage switching for global use
  • Temperature overload protection
  • 2.6 m power cord
  • Accessories: nozzle, stand, pouch
Product Specification
  • Power Supply: AC 100–240 V 50/60 Hz
  • Power Consumption: 1,200 W (+5%, −10%)
  • Warm Air Temperature: Approx. 100°C (at 25°C ambient)
  • Body Size: H 237 × W 239 × D 61 mm (excluding nozzle)
  • Weight: Approx. 740 g (excluding nozzle)
  • Safety Devices: Thermostat, thermal fuse
  • Power Cord Length: 2.6 m
  • Accessories: Nozzle, stand (for display), pouch (not washable)
About This Purchase Proxy Product
-70%
Product image 1
Product image 2
Product image 3
Product image 4
Description
Product Description
Key Features
  • Redesigned, modern body
  • 2.6 m power cord
Product Specification